Regulamin

Schronisko dla zwierząt "Wesoły Kundelek" w Lesku zostało założone w roku 2012 i działa zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym schronisk wydanym przez Ministerstwo Rozwoju Wsi i Rolnictwa z dnia 23 czerwca 2004 roku.

Zwierzęta przyjmowane do schroniska są szczegółowo badane przez Gabinet Weterynaryjny Karola Kusala znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego w Lesku.

Każdorazowo sprawdzane jest ich oznakowanie. W przypadku jego braku zwierzętom wszczepiany jest identyfikacyjny microchip, zostają poddane szczepieniom przeciwko chorobom zakaźnym, odrobaczane oraz zabezpieczane przeciwko pchłom i kleszczom. Poszukiwanie właścicieli zgodnie z rozporządzeniem trwa 14 dni (tzw. kwarantanna). Po tym okresie zwierzęta są szczepione przeciwko wściekliźnie oraz są poddawane zabiegom sterylizacji. 

Zwierzęta chore podglegają natychmiastowemu leczeniu.

Zwierzęta u ktorych zdiagnozowano problemy behawioralne są odpowiednio wypracowywane przez osoby, które posiadają odpowiednie kompetencje. 

Duża wiedza oraz nabyte doświadczenie pozwalają na szybkie wyleczenie lub wypracowanie behawioralne. Dzięki temu w naszym schronisku zwierzęta nie przebywają latami. 

Każda adopcja zwierzęcia z naszego schroniska wiąże się z przeprowadzeniem rozmowy przedadopcyjnej oraz wypełnieniem formularza. Poznanie potecjalnych osób adoptujących oraz warunków domowych jest najważniejszym punktem procedury adopcyjnej. 

Domy adopcyjne podlegają kontroli poadopcyjnej zgodnie z warunkami zawartymi w Umowie Adopcyjnej.

Zanim zdecydujesz się na adopcję wejdź do zakładki "Schronisko" a następnie "Adopcje".